Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

KGP: Dojedź(MY) bezpiecznie do celu - Bezpiecznie...

Data dodania: 2019-01-14
Ferie zimowe dla dzieci i młodzieży to wspaniały czas relaksu i odpoczynku. Aby przebiegły szczęśliwie i wszyscy wrócili wypoczęci do swych domów, należy pamiętać o p... więcej »
 
 

KGP: Inauguracja trzeciej edycji akcji pn. "Kręci...

Data dodania: 2019-01-14
Dzisiaj na terenie stacji narciarskiej „Kasina Ski”, w gminie Mszana Dolna, w województwie małopolskim, Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji zainaugurowało trzecią edycję akcji... więcej »
 
 

KWP: Zamiast jechać po innych, przejdźmy przez to...

Data dodania: 2019-01-14
„Widzi, że jedzie, to się pcha”. „Zielone światło nie zwalnia od myślenia”. „Jeździ gamoństwo, wisząc na telefonie i to są skutki”. „Ła... więcej »
 
 

KGP: "Stok nie jest dla bałwanów". Konkurs...

Data dodania: 2019-01-14
Ogólnopolska akcja informacyjno - edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” jest poświęcona bezpieczeństwu osób wypoczywających w górach i korzystających ze... więcej »
 
 

Region: W trosce o bezpieczne ferie na Warmii i...

Data dodania: 2019-01-14
Dbanie o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w czasie ferii jest dla policjantów zimowym priorytetem. Zagrożeń, z którymi mogą zatknąć się odpoczywający uczniowie jest ... więcej »
 
 

Region: Z promilami, z sądowymi zakazami, bez...

Data dodania: 2019-01-14
Tylko podczas ostatniego weekendu warmińsko – mazurscy policjanci wyeliminowali z dróg naszego regionu blisko 30 kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownice swoich poj... więcej »
 
 

Prezydent Gdańska zaatakowany przez nożownika na...

Data dodania: 2019-01-13
Dramat rozegrał się na scenie 27. Finału WOŚP w Gdańsku. Imprezę przerwano. więcej »
 
 

Sztab WOŚP w Działdowie. Występy artystyczne za nami

Data dodania: 2019-01-13
WOŚP w Działdowie gra pełną parą. Już od rana wolontariusze zbierali pieniądze na ulicach miasta. Nikogo nie odstraszyła niekorzystna pogoda. więcej »
 
 

Uwaga kierowcy! IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego...

Data dodania: 2019-01-12
IMGW ostrzega przed trudnymi warunkami atmosferycznymi od godz. 19:00 12 stycznia do godz. 01:00 kolejnego dnia. więcej »
 
 

Zimowy Brzdąc: mamy pierwsze zgłoszenie

Data dodania: 2019-01-12
2-letni Kacper Kowalski-Wierzbicki z Mrągowa to pierwszy kandydat do tytułu Zimowego Brzdąca. Przypomnijmy, że zwycięzca lub zwyciężczyni naszego plebiscytu trafi na pierwszą stronę Gaz... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 249
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat działdowski – powiat w  w południowo-zachodniej części województwa warmińsko-mazurskiego z siedzibą w mieście Działdowo. W skład powiatu wchodza gminy: Działdowo, Lidzbark, Iłowo-Osada, Płośnica, Rybno, zajmując powierzchnię 954 km2.  Ok.29 % tej powierzchni stanowią lasy i  grunty leśne, ok. 50 % użytki rolne.

  Powiat działdowski leży na Pojezierzu Mazurskim,  na terenie Zielonych Płuc Polski. Atrackcję przyrodniczą stanowią liczne jeziora, rozlewiska rzek Wel oraz Wkry i 2 parki krajobrazowe: Górznieńsko – Lidzbarski oraz Welski Park Krajobrazowy, których bogate zasoby przyrodniczo-krajobrazowe stanowią bazę dydaktyczną dla edukacji przyrodniczej i ekologicznej.

  Główne gałęzie tutejszej gospodarki stanowi rolnictwo, będące bazą dla przemysłu rolno - spożywczego (Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita), oraz przemysł drzewny (Stol-Bud, Poldrew, Meblarska Spółdzielnia Inwalidów “Wolność”, Meblolux).

  Powiat posiada doskonale rozwiniętą bazę turystyczna i noclegową oraz infrastrukturę drogową i kolejową. Przez teren powiatu działdowskiego przebiega magistrala kolejowa E65 Warszawa-Gdańsk, a w jego pobliżu droga krajowa E-7 Warszawa - Gdańsk.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola