Belka
Piątek, 16 Listopada 2018   imieniny: Maria, Edmund, Marek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Mieli amfetaminę. Są w areszcie

Data dodania: 2018-11-13
26-latek i 29-latek z powiatu działdowskiego odpowiedzą za nielegalne posiadanie narkotyków. Jednego z nich policjanci zatrzymali podczas interwencji w mieszkaniu, drugiego podczas kontroli na drodze. więcej »
 
 

Jego mottem jest życzliwość

Data dodania: 2018-11-13
NASZA AKCJA/// Pogodny, pełen empatii, dusza towarzystwa, wspaniały i dobry człowiek, ksiądz z powołania — tak o proboszczu parafii św. Józefa w Piszu pisze jeden z mieszkańcó... więcej »
 
 

Podsumowanie długiego weekendu na drogach naszego...

Data dodania: 2018-11-13
W tym roku mieliśmy dodatkowy długi weekend, który przypadł na okres od 9 do 12 listopada. Sprawdziliśmy bilans zdarzeń drogowych na drogach Warmii i Mazur. więcej »
 
 

Grupa Żywiec kupuje browary w Braniewie i Namysłowie

Data dodania: 2018-11-13
W opublikowanym dzisiaj raporcie giełdowym Grupa Żywiec poinformowała, że zawarła umowę kupna Browaru Namysłów, który posiada zakłady w Braniewie i Namysłowie. więcej »
 
 

Działdowo: Zatrzymany do kontroli drogowej, nie...

Data dodania: 2018-11-13
Mieszkaniec Działdowa nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, gdyż zostały mu one wcześniej zatrzymane, mimo to wsiadł za kierownicę auta. Został zatrzymany przez policyjny patr... więcej »
 
 

Działdowo: Nieuwaga i brak należytej ostrożności...

Data dodania: 2018-11-13
W miniony weekend policjanci powiatu działdowskiego kilkukrotnie interweniowali w związku z zaistniałymi zdarzeniami drogowymi. Główną przyczyną tych zdarzeń był brak właści... więcej »
 
 

Działdowo/Lidzbark: Posiadali narkotyki, nie...

Data dodania: 2018-11-13
26-latek i 29-latek z powiatu działdowskiego odpowiedzą za nielegalne posiadanie narkotyków. Jednego z nich policjanci zatrzymali podczas interwencji w mieszkaniu, drugiego podczas kontroli na drodze. Obu grozi ka... więcej »
 
 

Bank nieodpowiednio poinformował o zmianie opłat?...

Data dodania: 2018-11-12
Co jakiś czas banki podsyłają nam informacje dotyczące warunków umów. Najczęściej zmieniają się cenniki. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał wła... więcej »
 
 

Złoto dla Sokoła, brąz Trójki

Data dodania: 2018-11-12
W dniach 9-11 listopada w Olsztynku rozegrano XIV Ogólnopolski Turniej Minikoszykówki dziewcząt r. 2006 oraz chłopców r. 2006 i 2008 o puchar Burmistrza „Olsztynek -Top 2018”. Dziewcz... więcej »
 
 

Świętowali 100-lecie odzyskania niepodległości w...

Data dodania: 2018-11-12
W listopadzie 1918 roku, po 123 latach nieobecności na mapach politycznych Europy Polska odzyskała niepodległość. W tym roku obchodzimy 100 – lecie odzyskania upragnionej wolności. Każdy ch... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 223
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat działdowski – powiat w  w południowo-zachodniej części województwa warmińsko-mazurskiego z siedzibą w mieście Działdowo. W skład powiatu wchodza gminy: Działdowo, Lidzbark, Iłowo-Osada, Płośnica, Rybno, zajmując powierzchnię 954 km2.  Ok.29 % tej powierzchni stanowią lasy i  grunty leśne, ok. 50 % użytki rolne.

  Powiat działdowski leży na Pojezierzu Mazurskim,  na terenie Zielonych Płuc Polski. Atrackcję przyrodniczą stanowią liczne jeziora, rozlewiska rzek Wel oraz Wkry i 2 parki krajobrazowe: Górznieńsko – Lidzbarski oraz Welski Park Krajobrazowy, których bogate zasoby przyrodniczo-krajobrazowe stanowią bazę dydaktyczną dla edukacji przyrodniczej i ekologicznej.

  Główne gałęzie tutejszej gospodarki stanowi rolnictwo, będące bazą dla przemysłu rolno - spożywczego (Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita), oraz przemysł drzewny (Stol-Bud, Poldrew, Meblarska Spółdzielnia Inwalidów “Wolność”, Meblolux).

  Powiat posiada doskonale rozwiniętą bazę turystyczna i noclegową oraz infrastrukturę drogową i kolejową. Przez teren powiatu działdowskiego przebiega magistrala kolejowa E65 Warszawa-Gdańsk, a w jego pobliżu droga krajowa E-7 Warszawa - Gdańsk.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola