Belka
Poniedziałek, 24 Września 2018   imieniny: Dora, Gerard, Teodor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Netflix zainteresował się duchami spod Działdowa

Data dodania: 2018-09-22
Najpierw na sprawę niewyjaśnionych zjawisk w domu rodziny z Turzy Wielkiej natknął się Paul Cropper, badacz z Australii. Teraz wydarzeniami chce zająć się firma Cosgrove-Meuer Productions, p... więcej »
 
 

Byłem świadkiem działania hałaśliwych duchów

Data dodania: 2018-09-22
Z australijskim pisarzem Paulem Cropperem rozmawiamy o jego badaniach nad poltergeistami i historii nawiedzonego domu z Turzy Wielkiej. więcej »
 
 

Audi dachowało w rowie. Trzy osoby przewiezione...

Data dodania: 2018-09-22
W nocy (21 września) w Przełęku (powiat działdowski) doszło do dachowania audi, którym jechały cztery osoby. Trzy osoby przewiezione zostały do szpitala. więcej »
 
 

IX Puchar Grunwaldu. Sukces młodej drużyny...

Data dodania: 2018-09-21
W czwartek 20 września Pola Grunwaldzkie tętniły baseballem. Na IX Ogólnopolski Turniej Baseballu o Puchar Grunwaldu zjechały drużyny z takich miast jak: Gdańska, Miłomłyna, Zają... więcej »
 
 

Ciepły posiłek i woda dla bezdomnych

Data dodania: 2018-09-21
Po raz kolejny wolontariusze Grupy Zalewski Patrol odbyli nocny patrol po Działdowie. W czwartek 20 września przekazali bezdomnym ciepłe posiłki i wodę. więcej »
 
 

Ustawa o elektromobilności. Rowerami też nie...

Data dodania: 2018-09-21
Ustawa o elektromobilności już działa. Miała m.in. rozładować korki w miastach. Przepisy przygotowano jednak tak, że do centrów miast wolnych od zanieczyszczeń nie wjedziemy nawet... ... więcej »
 
 

Działdowo: Wypadek osobowego audi. Trzy osoby...

Data dodania: 2018-09-21
Policjanci z Działdowa wyjaśniali okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem osobowego audi. Pojazdem poruszały się cztery osoby. Trzy z nich z obrażeniami ciała karetki przetransportowa... więcej »
 
 

"ŚWIEĆ PRZYKŁADEM - Podaj Dalej!"

Data dodania: 2018-09-21
20 września o godzinie 10.00 w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie odbył się briefing prasowy z udziałem mediów oraz przedstawicieli Policji, Konferencji Episkopatu Polski, Polskiej Rady ... więcej »
 
 

Miał narkotyki i spowodował kolizję w stanie...

Data dodania: 2018-09-20
Działdowscy policjanci zatrzymali 30-latka podejrzanego o spowodowanie kolizji w stanie nietrzeźwości. W trakcie wyjaśniania okoliczności zdarzenia drogowego funkcjonariusze znaleźli w rzeczach nale&#... więcej »
 
 

Oszuści znów zaatakowali w naszym województwie....

Data dodania: 2018-09-20
Zakład Ubezpieczeń Społecznych kolejny raz otrzymał sygnały o oszustach, podszywających się pod pracowników ZUS. więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 201
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat działdowski – powiat w  w południowo-zachodniej części województwa warmińsko-mazurskiego z siedzibą w mieście Działdowo. W skład powiatu wchodza gminy: Działdowo, Lidzbark, Iłowo-Osada, Płośnica, Rybno, zajmując powierzchnię 954 km2.  Ok.29 % tej powierzchni stanowią lasy i  grunty leśne, ok. 50 % użytki rolne.

  Powiat działdowski leży na Pojezierzu Mazurskim,  na terenie Zielonych Płuc Polski. Atrackcję przyrodniczą stanowią liczne jeziora, rozlewiska rzek Wel oraz Wkry i 2 parki krajobrazowe: Górznieńsko – Lidzbarski oraz Welski Park Krajobrazowy, których bogate zasoby przyrodniczo-krajobrazowe stanowią bazę dydaktyczną dla edukacji przyrodniczej i ekologicznej.

  Główne gałęzie tutejszej gospodarki stanowi rolnictwo, będące bazą dla przemysłu rolno - spożywczego (Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita), oraz przemysł drzewny (Stol-Bud, Poldrew, Meblarska Spółdzielnia Inwalidów “Wolność”, Meblolux).

  Powiat posiada doskonale rozwiniętą bazę turystyczna i noclegową oraz infrastrukturę drogową i kolejową. Przez teren powiatu działdowskiego przebiega magistrala kolejowa E65 Warszawa-Gdańsk, a w jego pobliżu droga krajowa E-7 Warszawa - Gdańsk.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola