Belka
Czwartek, 5 Grudnia 2024   imieniny: Krystyna, Sabina, Norbert
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Jak działa kosiarka automatyczna?

Data publikacji: 2023-01-26, Data modyfikacji: 2023-01-26
A A AWydrukDrukuj  
 
Jak działa kosiarka automatyczna?

Zaleta kosiarki autonomicznej jest oczywista: jej zdolność do automatycznego działania pozwala zaoszczędzić wiele czasu właścicielowi, który z kolei może mieć idealnie wypielęgnowany trawnik bez zbędnego wysiłku. Jak tak skomplikowaną pracę można wykonać automatycznie?

Jak działa kosiarka automatyczna? 

Zasada działania kosiarek automatycznych jest porównywalna z zasadą działania kosiarek tradycyjnych. Posiadają one ostrza na dole, które obracając się z dużą prędkością, tną trawę. 

Zrobotyzowane kosiarki nie mają jednak worka do zbierania trawy, więc tnąc trawę na bardzo drobne kawałki, rozrzucają ją na ziemi. Zabieg ten nazywany jest mulczowaniem i jest korzystny dla trawy, ponieważ działa jak naturalny nawóz. 

W porównaniu do tradycyjnych kosiarki automatyczne mają znacznie mniejszą moc. Nie będą one w stanie dobrze ciąć, jeśli źdźbła trawy będą wyższe niż 15 lub 20 centymetrów, dlatego przed oddelegowaniem jej do pracy po raz pierwszy w ogrodzie, być może trzeba będzie najpierw skosić trawę tradycyjną kosiarką - ręczną, elektryczną lub spalinową. Kosiarki automatyczne to kosiarki elektryczne, wyposażone w bazę ładującą i akumulatory umożliwiające autonomiczną pracę. 

Drut obwodowy lub graniczny 

Aby automatyczna kosiarka mogła samodzielnie poruszać się w ogrodzie, wokół niej musi być zainstalowany przewód graniczny. Jest to kabel o niskim napięciu. 

Gdy kabel jest ułożony wokół ogrodu od i do bazy ładującej, powstaje obwód elektryczny. Kiedy sprzęt dociera do kabla na jednej ze swoich autonomicznych tras, wykrywa jego obecność i skręca tak, aby go nie najechać. Koła kosiarki są sterowane niezależnie, więc może się obracać, nie ruszając się z miejsca, w którym się znajduje. 

Gdy bateria będzie bliska rozładowania, kosiarka automatycznie udaje się do bazy ładującej, gdzie poczeka, aż zostanie ponownie w pełni naładowana, a zaraz potem wznowi swoje zadanie. Jedynie zła pogoda może zatrzymać pracę autonomicznej kosiarki, choć obecnie istnieją urządzenia, które mogą pracować nawet w deszczu. 

Jak automatyczna kosiarka znajduje swoją stację ładowania? 

Aby kosiarka automatyczna mogła znaleźć swoją bazę ładującą i udać się do niej, gdy wykryje, że akumulator jest bliski rozładowania, należy podjąć pewne środki ostrożności w momencie instalacji. 

Oprócz drutu obwodowego, kosiarki te zazwyczaj zawierają jeszcze jeden drut zwany drutem poszukiwawczym lub prowadzącym. Aby go ułożyć, należy postępować tak samo, jak w przypadku kabla obwodowego: pozostawić go przymocowanego do podłoża zakotwiczonego za pomocą kołków lub, jeśli to możliwe, lekko zakopanego w ziemi. 

Podczas gdy przewód obwodowy lub graniczny pomaga robotowi zidentyfikować obszary, do których nie powinien mieć dostępu, przewód prowadzący pomoże mu łatwiej wrócić do bazy ładującej. 

Oba kable muszą być podłączone do stacji bazowej. Przewód prowadzący przecina ogród w środkowym odcinku, tak aby gdy robot go przekroczy, mógł podążać za nim z powrotem do bazy bez strat energii i najkrótszą możliwą drogą. 

Artykuł promocyjny
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat działdowski – powiat w  w południowo-zachodniej części województwa warmińsko-mazurskiego z siedzibą w mieście Działdowo. W skład powiatu wchodza gminy: Działdowo, Lidzbark, Iłowo-Osada, Płośnica, Rybno, zajmując powierzchnię 954 km2.  Ok.29 % tej powierzchni stanowią lasy i  grunty leśne, ok. 50 % użytki rolne.

    Powiat działdowski leży na Pojezierzu Mazurskim,  na terenie Zielonych Płuc Polski. Atrackcję przyrodniczą stanowią liczne jeziora, rozlewiska rzek Wel oraz Wkry i 2 parki krajobrazowe: Górznieńsko – Lidzbarski oraz Welski Park Krajobrazowy, których bogate zasoby przyrodniczo-krajobrazowe stanowią bazę dydaktyczną dla edukacji przyrodniczej i ekologicznej.

    Główne gałęzie tutejszej gospodarki stanowi rolnictwo, będące bazą dla przemysłu rolno - spożywczego (Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita), oraz przemysł drzewny (Stol-Bud, Poldrew, Meblarska Spółdzielnia Inwalidów “Wolność”, Meblolux).

    Powiat posiada doskonale rozwiniętą bazę turystyczna i noclegową oraz infrastrukturę drogową i kolejową. Przez teren powiatu działdowskiego przebiega magistrala kolejowa E65 Warszawa-Gdańsk, a w jego pobliżu droga krajowa E-7 Warszawa - Gdańsk.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola