Czwartek, 25 Kwietnia 2024   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl

W Lęborku wygrał Dekorglass

Data publikacji: 2013-12-17, Data modyfikacji: 2013-12-17
A A AWydrukDrukuj

Z kalkulacji papierowych wynikało, że powinni wygrać zawodnicy z Działdowa, ale gospodarze nie ustępowali pola. Końcowy wynik był zadowalający, albowiem nikłe co prawda, ale jednak zwycięstwo było po stronie działdowskiej drużyny. Co było kluczem do zwycięstwa? Wyrównany skład naszej drużyny. W wielu poprzednich spotkaniach o zwycięstwie często decydował Vrablik, wygrywając dwa swoje pojedynki. Tym razem każdy z naszej trójki wygrał po jednym spotkaniu i to stanowiło o sile zespołu. Rozpoczął z naszej strony Szymon Malicki z najlepszym w zespole Lęborka Bartoszem Suchem. Raczej zgodnie z oczekiwaniami wygrał lider gospodarzy 3:0. W drugiej walce wieczoru nasz as atutowy Jirii Vrablik uporał się z Markiem Prędzińskim, ale dopiero po pięciu setach i doprowadził w meczu do remisu 1:1. Trzecią walkę przy stole rozegrali Wenliang Xu i Jakub Perek. Nasz zawodnik stanął na wysokości zadania i pewnie pokonał rywala 3:1. Do kolejnej walki tego wieczoru wyszli najlepsi zawodnicy w drużynach, Jrii Vrablik i Bartosz Such. To był pojedynek o wielkiej dramaturgii. Pierwsze dwa sety wygrał Such, ale w dwóch następnych górą był Vrablik. O wszystkim zdecydował piąty set. Był moment, że zwycięstwo Vrablika było bardzo blisko. Miał on piłkę meczową przy stanie 10:9. Niestety, nie wykorzystał tego i był remis 10:10. Za moment kolejny remis 11:11. Ostatnie dwa zagrania należały jednak do Sucha i wygrał on pojedynek 3:2. W meczu zrobiło się remisowo 2:2. Do rozstrzygającego pojedynku stanęli w ostatniej potyczce meczu Szymon Malicki i Marek Prędziński. Tu pokazał swoją wielką klasę i duże możliwości nasz zawodnik. Wygrał pierwszego seta, drugiego przegrał, ale w trzecim i czwartym lepszy był nasz zawodnik, który te sety wygrał na przewagi, wygrywając walkę 3:1. Cały mecz zakończył się naszym zwycięstwem 3:2.

Dużym wsparciem dla naszej drużyny była grupa kibiców, która bardzo żywiołowo wspomagała zawodników Dekorglassu, a końcowy sukces nasi tenisiści dedykowali właśnie im, dziękując za sportowy i kulturalny doping. W środę, 18 grudnia nasza drużyna rozegra ostatnie spotkanie w pierwszej rundzie rozgrywek w Bytomiu z miejscową Polonią.

Pogoń Lębork - Dekorglass 2:3

Bartosz Such - Szymon Malicki 3:0 ( 11:4 11:8 12:10 )
Marek Prądziński - Jiri Vrablik 2:3 ( 2:11 11:7 9:11 13:11 7:11 )
Jakub Perek - Xu Wenliang 1:3 ( 8:11 8:11 11:9 6:11 0:0 )
Bartosz Such - Jiri Vrablik 3:2 ( 11:8 11:7 8:11 6:11 13:11 )
Marek Prądziński - Szymon Malicki 1:3    ( 6:11 11:8 10:12 11:13 )